KURS DOSKONAŁA PŁYWALNOŚĆ 09-12-2015 r.

“Każdy nurek chce być „dobrym nurkiem”- opanowanie umiejętności idealnego wyważenia jest pierwszym krokiem do osiągnięcia tego celu”.

Stałe rozwijanie umiejętności kontroli własnego wyważenia (pływalności) jest powszechnie zalecane. Każdy nurek, który pragnie doskonalić swoje umiejętności nurkowe jednocześnie przyczyniając się do ochrony środowiska, powinien ukończyć kurs specjalistyczny „DOSKONAŁA PŁYWALNOŚĆ” (PERFECT BUOYANCY).

Niemalże każdy nurek, który chce zanurkować w znanych miejscach nurkowych na świecie musi wziąć udział w tzw. Check-Dive (nurkowanie sprawdzające). Podczas tego nurkowania umiejętność kontroli wyważania (pływalności) jest jedną z podstawowych, sprawdzanych umiejętności.

Nie robi się tego, aby zestresować nurka zaraz na początku urlopu! Chodzi oczywiście o ochronę raf koralowych, wokół których wykonuje się nurkowania. Szkody i zniszczenia wyrządzone przez nurków o niewielkich umiejętnościach kontroli pływalności dotyczą raf na całym świecie.

Ponadto umiejętność kontroli wyważania jest warunkiem wstępnym uczestnictwa w przypadku prawie wszystkich Kursów Specjalistycznych.

Zakres tematyczny kursu DOSKONAŁA PŁYWALNOŚĆ:

Sprzęt służący do kontroli wyważania

Podstawy teoretyczne

Kontrola wyważenia w wodzie

Doskonała Pływalność jako aktywny wkład w ochronę podwodnego świata

Podstawowym celem specjalistycznego kursu SSI jest zapoznanie nurka w łatwy i przyjemny sposób z najważniejszymi umiejętnościami jakie powinien posiadać.

Termin kursu 9 grudnia, godz. 17 w siedzibie Akademii Podwodnej. Kolejne spotkanie 16 grudnia.

Koszt kursu 350 zł, certyfikat 120 zł