O nas

Akademia Podwodna  – Wyższa Szkoła Nurkowania

Jesteśmy Centrum Nurkowym, które działa od 1999 r. Nasza działalność to przede wszystkim szkolenia płetwonurków. Prowadzimy szkolenia nurkowe rekreacyjne oraz szkolenia nurków technicznych. Szkolimy w systemach: SSI, TDI, CMAS, PADI, SDI.

Mamy dwie bazy nurkowe zlokalizowane nad bardzo ciekawymi akwenami w naszym kraju. „JASA” – centrum nurkowe w Jastarni nad zatoką Pucką oraz „NARTY” – baza nurkowa nad jeziorem Narty na Mazurach. Są to doskonałe poligony ćwiczebne dla prowadzonych przez nas szkoleń. Wiemy, że nurkowanie w Polsce jest sportem ekstremalnym i nie ukrywamy tego przed naszymi kursantami. Szkolenia na każdym poziomie wymagają od Was wysiłku i poświęcenia. Jednak im więcej trudu podczas kursu, tym przyjemniejsze i bezpieczniejsze jest później uprawianie nurkowania.  Nasze centrum nurkowe “JASA” w Jastarni jest czynne od kwietnia do połowy października! Jak tylko wiatr pozwala zapraszamy na nurkowania wrakowe.

Prowadzimy sprzedaż sprzętu nurkowego wielu renomowanych firm. Od 22 lipca 2000 r. działa nasz sklep ze sprzętem nurkowym w Warszawie, przy ul. Wybrzeże Gdyńskie 2, na terenie klubu sportowego Spójnia Warszawa. Prowadzimy pełny serwis sprzętu nurkowego. Sklep i serwis  czynne są od poniedziałku do piątku w godzinach 11 – 19, w soboty od 10 do 14, jednak latem najczęściej w soboty i niedziele nurkujemy, zatem zanim przyjedziecie do sklepu zadzwońcie wcześniej, żeby się upewnić czy w sobotę będzie otwarte.

Zajmujemy się także organizowaniem wyjazdów turystycznych połączonych z nauką nurkowania oraz uprawianiem nurkowania rekreacyjnego. W naszej stałej ofercie znajdują się wyjazdy do najciekawszych miejsc nurkowych w Polsce oraz na świecie. Turystyka nurkowa to nasza mocna strona. Nasze wyprawy, to przygody, które będziecie wspominać z przyjemnością.

Tworzymy Klub Nurkowy Akademii Podwodnej, który ułatwia dostęp do uprawiania nurkowania osobom nie posiadającym własnego sprzętu. Akademia Podwodna  jest miejscem spotkań towarzyskich. Zajmujemy się upowszechnianiem nurkowania jako formy rekreacji “dla każdego”. Nie zapominamy jednak, że jest to sport ekstremalny, a uprawianie jego wiąże się z pewnym ryzykiem. Organizujemy szkolenia dla osób niepełnosprawnych oraz dla młodzieży szkolnej.

Naszą misją jest upowszechnianie bezpiecznego nurkowania, dlatego stawiamy bardzo wysokie wymagania naszej kadrze instruktorskiej.