Baza NARTY

  • NARTY Centrum Nurkowe Akademii Podwodnej nad jeziorem Świętajno

Baza Nurkowa „NARTY” mieści się nad jeziorem Świętajno (znane również pod nazwą Narty lub j. Narckie) we wsi Warchały w województwie warmińsko-mazurskim (gmina Jedwabno). Jest ono jeziorem sielawowym, najczystszym  na Warmii i Mazurach, o twardym piaszczystym, łagodnie opadającym dnie, bez większych nalotów mułu.  Przejrzystość  wody utrzymuje się przez całe lato na poziomie 5-6 metrów a naturalne światło sięga 30 do metrów głębokości.

Roślinność wodna jest rozwinięta w stopniu umiarkowanym, niektóre partie jeziora porośnięte są twardą roślinnością wynurzoną – oczeretami. Roślinność zanurzona występuje jedynie wzdłuż oczeretów i górek podwodnych.  W wodzie można spotkać: raki, szczupaki, miętusy, okonie, sielawy, płocie, węgorze, leszcze, karpie, wzdręgi i liny. Bezpośrednia lokalizacja Centrum Nurkowego nad jeziorem wraz z łatwym dostępem do wody czyni to miejsce bardzo atrakcyjnym dla wielu amatorów nurkowania w polskich wodach.

Infrastruktura podwodna (dwa niezależne tory) świetnie nadaje się zarówno do prowadzenia ćwiczeń szkoleniowych  (obojkowane platformy na głębokościach od 4m. do 23m.) jak i do nurkowań stażowych  (elementy infrastruktury są oporęczowane).

Telefon BAZA NARTY 514 222 962